דירה מקבלן לעומת דירה יד שנייה?

 

על אף שאנשים רבים נוטים לחשוב שרכישה של דירה חדשה מקבלן היא בהכרח החלטה חכמה ונכונה יותר מרכישת דירה מיד שנייה, חשוב לדעת כי לכל אחד מסוגי הדירות הללו היתרונות והחסרונות שלו. למעשה, הבחירה הנכונה ביותר היא זו המותאמת לרצונות, לצרכים ולמצב הכלכלי שלכם, ואינה חד משמעית כלל. במדריך זה תוכלו לקרוא על כל היתרונות והחסרונות של קניית דירות חדשות מקבלן לעומת דירות יד שנייה, כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה והמושכלת ביותר עבורכם ועבור מצבכם.

משפחה בדירה חדשה מקבלן

היתרונות של דירות מקבלן לעומת דירות מיד שנייה

אין ספק כי לדירה מקבלן מגוון של יתרונות. להלן כמה מהבולטים שבהם:

  • תשתית חדשה – דירה מקבלן היא דירה חדשה, על כל המשתמע מכך. עניין זה מפחית משמעותית את הסיכוי לתקלות או בעיות – ובעיקר כאלה הנובעות מבלאי.
  • אחריות – רכישה של דירה חדשה מקבלן כוללת אחריות על תקלות או ליקויים הנוגעים לבנייה.
  • מבנה בטוח ויציב יותר – לרוב, דירות חדשות יכללו חדר ממ”ד ויהיו עמידות יותר בפני נזקי טבע, בדגש על רעידות אדמה.
  • תכנון – רכישה של דירה חדשה מאפשרת לנו לבצע שינויים תכנוניים בחלל, בחלוקה הפנימית שלו ובמפרט של הקבלן – עניין המאפשר לנו לקבל דירה המותאמת יותר לצרכים ולרצונות שלנו.

האם קיימים גם חסרונות?

על אף היתרונות הרבים ברכישת דירות מקבלן, אין ספק כי לעניין זה גם לא מעט חסרונות:

  • שרטוט והדמייה לעומת דירה קיימת – בדרך כלל, דירה חדשה מקבלן נרכשת עוד טרם הבנייה, בשלבי השרטוט וההדמייה של הדירות. כלומר, בניגוד לדירה מיד שנייה אליה נוכל להגיע פיזית, דירה חדשה נמכרת עוד כשהיא “על הנייר”, וההתרשמות היחידה של הרוכשים ממנה תתבסס על תכניות, הדמיות ושרטוטים.
  • סביבת הדירה – במרבית המקרים, דירות חדשות נבנות כחלק מפרויקט גדול, הכולל גם את סביבת הדירה. משמעות הדבר היא שלעיתים קרובות, התשתית החינוכית, התחבורתית והחברתית באזור עוד אינה מפותחת דיה, שכן סביבת הדירה עצמה עוד נמצאת בתהליכי בנייה ופיתוח.
  • מחיר גבוה יותר – ברוב המוחלט של המקרים, דירות מקבלן יהיו יקרות יותר מדירות יד שנייה באותו האזור, כאשר הפרש המחירים יכול להגיע אף עד 15%.
  • זמינות – בניגוד לדירה מיד שנייה, אליה ניתן להיכנס מיד, רכישה של דירה חדשה כרוכה בהמתנה ממוצעת של שנה ועד שנתיים.

אז איזו דירה כדאי לרכוש?

רכישה של דירה, בין אם חדשה מקבלן ובין אם מיד שנייה, היא ככל הנראה העסקה הגדולה ביותר שתבצעו במהלך חייכם, ומסיבה זו, עליה להתבצע בזהירות ותוך מחשבה מעמיקה. כשהעניין נוגע לרכישת דירות מקבלן לעומת רכישת דירות מיד שנייה, אין “נכון” ו”לא נכון”. טרם ביצוע העסקה, יש לתת את הדעת על מגוון שיקולים כלכליים ואישיים, אשר יסייעו לכם לקבל את ההחלטה הטובה והנכונה ביותר עבורכם, בהתחשב ביתרונות ובחסרונות שהוזכרו לעיל.

מרחבי הרשת:
מכונת קפה מקצועית לעסקים
מכונת קפה מקצועית