לימודי תקשורת

 

בשנים האחרונות אפשר לראות בקלות איך התקשורת הולכת ותופסת חלק מרכזי יותר ויותר בחיים של כולנו. יש לזה הרבה משמעויות כמובן, ואחת מהן היא שתעשיית התקשורת הולכת וגדלה באופן מהיר והדרישה לעובדים איכותיים רק הולכת וגוברת. אם אתם מתלבטים מה ללמוד, מחפשים מקצוע מעניין ויש לכם זיקה כלשהי לתחום, לימודי תקשורת זוהי בהחלט אופציה טובה עבורכם. בואו ננסה להבין מה זה אומר בכלל ומדוע זה מומלץ.

מה לומדים בלימודי תקשורת?

הלימודים לתואר ראשון בתקשורת משלבים בין קוסים תיאורטיים לידע מעשי, כאשר השנה הראשונה מוקדשת בעיקר לקורסים כלליים כמו סטטיסטיקה, תרבות המערב, אומנות וכן הלאה. משנה ב׳ והלאה כל סטודנט יכול לבחור באיזה תחום להתמחות והמוסדות השונים מציעים מגוון של אופציות. אפשר ללכת על לימודי תקשורת אינטראקטיבית (דיגיטל, מדיה וכו׳), לימודי עיתונאות ופרינט, לימודי טלוויזיה וחדשות, לימודי רדיו, תקשורת שיווקי וכן הלאה. הגיוון הזה הופך את התואר לאטרקטיבי ביותר ומאפשר לכל סטודנט לבנות תכנית לימודים מעניינת ומותאמת אישית. התואר אורך כשלוש שנים ולאחר מכן אפשר להמשיך לתואר שני ושלישי בתקשורת.

במה אפשר לעבוד אחרי?

בגלל שמדובר על לימודים כל כך מגוונים האפשרויות נראות כמעט אינסופיות. בוגרי לימודי תקשורת משתלבים בשוק העבודה במקומות שונים – תחנות טלוויזיה ורדיו, אתרי אינטרנט חדשותיים, ערוצי ספורט, עיתונים וכן הלאה. מנגד יש את אלו שהולכים לכיוון של פרסום ודיגיטל, דוברות, כתיבת תוכן, קידום אתרים וכן הלאה. בשנים האחרונות אפשר לראות מגמה מעניינת כאשר בוגרי תקשורת רבים מכל הארץ מקימים עסקים עצמאיים מצליחים בתחומים הנ״ל וזוהי בהחלט אפשרות שנמצאת על הפרק.

אם אתם מתעניינים באקטואליה ובאופן ספציפי באחד התחומים הללו, לימודי תקשורת זו בהחלט אפשרות לא רעה גם עבורכם.

מרחבי הרשת:

מטרנה בערוץ יוטיוב

מטרנה – כתבה בגלובס

מטרנה – להזמנה אונליין

מטרנה – להזמנה באתר