רדיו מזרחית

רדיו מזרחית

 

מדוע תחנות רדיו מזרחית לא מחזיקות מעמד לעומת ההצלחה שלהן?
תחנות רדיו מזרחית הן תחנות אשר שוקדות ועומלות על פיתוח הז׳אנר ולהעניק למאזינים את מיטב המוזיקה מהז׳אנר, מוזיקה מזרחית היא מוזיקה שהפכה בתקופה האחרונה למיינסטרים של ישראל ושומעים אותה בכל פינה, לכן לאומת העבר שבו תחנות רדיו מזרחית היו מוקמות על מנת לתת עוד מקור חשיפה למוזיקה מזרחית שבעבר בקושי השמיעו בתחנות הרדיו השונות בישראל והיום תחנות רדיו מזרחית מוקמות בגלל הדרישה הגבוהה של מאזינים לשמוע מוזיקה מזרחית ללא הפסקה.

תחנות רדיו לרוב לאמצליחות להחזיק את עצמן ולממן את ההוצאות הכרוכות בהקמת תחנת רדיו מזרחית או כל תחנת רדיו אינטרנטית, תחנות רדיו שכאלה מצריכות שרת חזק מאוד על מנת שיסכב את כמויות המאזינים שתיארנו לכם קודם לכן עלות של שרת כזה עלולה ליהיות מאוד גבוהה כשתחנת הרדיו מתחילה ליהיות רצינית, בנוסף תחנת רדיו מזרחית ככל תחנת רדיו אחרת מצריכה לשלם על זכויות יוצרים לשירים אותם התחנה מנגנת, זאת אומרת תשלומים לשלושה תאגידים שונים (אק״ם, הפיל והפדרציה לתקליטים), כל זאת ועוד לא הגענו לכך שאם תחנת רדיו אינטרנטית רוצה להצליח ובייחוד תחנת רדיו עלייה לשלם סכום סימלי לשדרנים אשר משדרים בתחנה (סכום סימלי בתנאי שהתחנה לר מרויחה כסף אם היא מרוויחה זה כבר שונב לגמרי.). ברוב התחנות של רדיו מזרחית תחנות הרדיו לא מרוויחות אפילו שקל אחד! אם איכשהו נכנס סכום קטן זה בדרך כלל ילך לסגירת חלק מההוצאות, לכן יש צורך לכבד, לחבק ולאהוב את המנהלים של התחנות הללו שכן הם מוציאים כספים על מנת שמאזינים כמוני וכמוך נוכל להינות ממוזיקה טובה שאנחנו אוהבים, מוזיקה מזרחית אמיתית.

כיום יש מספר מצומצם של תחנות רדיו עם מוזיקה מזרחית אשר מצליחות להישאר באויר תקופה לא קצרה, תחנות רדיו לדוגמא הן : רדיו נושמים מזרחית, מנטה מזרחית, ועידן המזרח שלושת החנות האלו נמצאות באויר ופועלות תקופה ממושכת של למעלה מ-3 שנים ורדיו נושמים מזרחית קיים כבר למעלה משבע שנים ברציפות. כל זאת ועדיין אלו מקרים נדירים, תחנות רדיו מזרחית באינטרנט נפתחות ונסגרות מהר מאוד חשוב לציין שישנה סבירות מאוד גבוהה שהתחנות הללו נסגרות בעקבות ניהול כושל.