3 דרכים שאולי יסייעו להתמודד עם הקורונה בעתיד הקרוב

 

נגיף הקורונה מעורר שמות ברחבי העולם, כלכות נפגעות, אורח החיים השתנה, אנשים מתים וכרגע נראה ש99% מהמדינות בעולם לא מצליחות להתמודד באופן ראוי עם הנגיף בצורה כזו שתמנע גל נוסף ובסופו של דבר גם סגר.

בכתבה זו ריכזנו עבורכם 3 דרכים שאולי יסייעו לנו בעתיד הקרוב להתמודד עם הגיף בצורה כזו שלא תצריך סגר אלא התמודדות יומית באמצעות כלים כאלו או אחרים.

• בדיקות מהירות וזולות יותר – כבר רצות בעולם ובישראל מבחני יעילות לערכות בדיקה מהירות וזולות של נגיף הקורונה, בדיקות אלו בדומה לבדיקות היריון אמורות לתת תשובה תוך מספר דקות ובכך למעשה לגרום לנבדק לדעת האם הוא נשא של הנגיף או לא, היתרון שבכך זה שנוכל להגדיל משמעותית את מספר הבדיקות, להכניס מהר יותר אנשים לבידוד ולקטוע בכך את שרשרת ההדבקות שתמנע סגר נוסף.
• תרופה יעילה להתמודדות עם המחלה – בעולם עובדים על תרופות יעילות שיסייעו להוריד את אחוז המתים והחולים קשה, ישנם כבר היום כמה טיפולים שהוכחו יעילים והצליחו להוריד את אחוזי התמותה והחולים קשה אבל כדי שזה יהיה ממש אפקטיבי בצורה כזו שתגרום לעולם להפסיק ולחשוש מהנגיף צריך למצוא תרופה אפילו אפקטיבית יותר, על כך עמלים יום וליל צוותי מחקר בכל העולם.
• חיסון טוב – הדרך הכי יעילה ושלה מצפים שכליון עניים בכל העולם היא מציאת חיסון יעיל וטוב שיעצור באחוזים גבוהים את שרשרת ההדבקה ויגרום לכך שהקורונה כבר לא תקבל התייחסות של מגפה אלא מחלה זניחה, חשוב להבין כי חיסון טוב ככל שיהיה לא מונע 100% את ההדבקות במקרה הטוב 60-70 אחוז יהיו חסינים מהנגיף כך שהנגיף ימשיך עוד להתקיים באחוזים קטנים בתוכנו אך יהיה לו קשה לדלג הלאה כמו שהוא עושה היום.

עוד משהו שיעניין אותך

שי פניני – משרד עורכי דין

יורם קראוס – מטפס הרים