3 טיפים לבחירת שף פרטי לאירוע

 

להזמין שף פרטי זה הרבה פעמים “הימור” לא פשוט ולפעמים גם מעט מלחיץ. שכן, אנו מתכננים אירוע חשוב, מזמינים אורחים חשובים מארגנים את הבית ומעצבים הכל בשביל שארוחת שף תהיה מוצלחת ובמאמר זה תגלו את שלושת הטיפים חשובים לבחירת שף פרטי לאירוע משפחתי בבית שיגרמו לכם לוודא שאכן הארוחה תהיה מוצלחת.

1.       בודקים את הניסיון לשף הפרטי

במקצועות רבים ובעיקר בתחום הבישול ניסיון הוא פרט חשוב מאוד ועל מנת לבחור שף פרטי שיודע את העבודה מומלץ לברר אודות הניסיון שלו. לברר כמה שנות ניסיון יש לשף. וכמו כן, מבחינת המלצות וחוות דעת אותן ניתן לבדוק בביקורות בפייסבוק, ביקורות ודירוגים בגוגל והרבה פעמים גם באתר של השף הפרטי.

לאחר שבדקנו ונניח התרשמנו לטובה, מומלץ ליצור קשר עם אחד או יותר מהלקוחות שהמליצו עליו ולברר אודות הטעמים שהוא בישל עבורם, השירות שנתן, ההתארגנות שלו וכדומה. חשוב לדעת שכמו במסעדה לכל שף פרטי יש את הטעמים שלו והתפריטים שלו שהתפתחו בהתאם למקומות בהם עבד או למד ולכן עלינו לדעת מראש מה הכיוון שלנו באוכל ולוודא שהשף הפרטי אכן מגיע מאותו כיוון ויודע להביא איתו את הניסיון הנדרש לצורך מימוש אותו כיוון מסוים.

למשל, אם אנו מאוד אוהבים טעמים שמצויים במטבח הצרפתי, אז מראש אל לנו לפנות לשף שמתמחה בסגנון אסיאתי ומומלץ לפנות לשף שהניסיון שלו בא לידי ביטוי במטבחים צרפתיים ועל כן עלינו לברר אודות הניסיון של השף והכיוון הקולינרי שלו.

2.      בוחרים שף פרטי מאזור מגורים של מקום האירוע המתוכנן

כדי שהבחירה בשף פרטי תצליח מומלץ לבחור שף פרטי מאזור המגורים שלנו או מאזור המגורים של היכן שהארוחה מתוכננת להתקיים. וזאת מפני שככל שהשף הפרטי מגיע מאזור רחוק יותר ממקום האירוע כך נשלם על זה תוספת מרחק. לכן, כשמחפשים שף פרטי מומלץ מאוד שהוא יהיה קרוב לאזור המגורים.

הסיבה הנוספת לבחירת שף באזור המגורים הקרוב אלינו, היא בכך שיש סיכוי גדול יותר שמישהו ממכרינו מכיר את השף ויהיה פשוט יותר לברר מולו את הטיפ הראשון – הניסיון של השף.

3.      בודקים מחירים ומשווים

על מנת לקבל החלטה סופית פחות מומלץ לברר מול שף פרטי אחד בלבד וכדאי ואף רצוי לברר לפחות מול שף פרטי נוסף. כך ניתן לקבל אינדיקציה ריאלית יותר הן ביחס למחיר וכמו כן בהתאם למחירים. באופן כללי, מחיר של שף פרטי לאירוע נע בין 250 ₪ ל 350 ₪ עבור אדם ולכל שף יש את המחירים והתמורות שלו.

ישנם שפים פרטיים שמתמחרים לפי סועד ויש שפים פרטיים שמתמחרים ארוחות שף על פי קבוצות. למשל, עבור 10 סועדים המחיר יהיה 3000 ₪ ועבור 20 סועדים המחיר יהיה 5000 ₪ וכדומה. אך בכל אלו עלינו לבדוק את המחיר מול התמורה. התמורה היא רמת האיכות, טיב הטעמים, רמת השירות. כדאי ואף רצוי לשאול את עצמינו מה הוא המחיר שאנחנו מוכנים לשלם עבור תמורה של ארוחת שף פרטי מסוים לעומת השני.

 

עוד משהו שיעניין אותך:

יורם קראוס – כתבות נבחרות
גלקסי S23 – כל מה שצריך לדעת על מכשיר הדגל מבית סמסונג
יורם קראוס – המדריך המלא למטפסי הרים מתחילים