4 גזעי כלבים עם פרווה יפה במיוחד

יורקשר טרייר

 

יש מי שמאמץ כלב כדי שיהיה לו חבר בבית, לשמח את המשפחה ואת מצב הרוח ויש מי שמתייחס לגידול הכלב בתור מה שמכונה תחביב מקצועי; הוא מטפח אותו, מאלף בצורה קפדנית מהרגע הראשון ומציג אותו בתחרויות ותערוכות בארץ ואפילו ברחבי העולם. אז אם אתם נמנים עם החלק השני, שאוהב לטפל, להשקיע ולהתחרות, אבל אין לכם מושג איזה גזע כדאי לאמץ למטרה זו, הכירו כמה סוגי כלבים יפים במיוחד.

כלב אפגני

אם אתם מחפשים כלב שנראה כאילו הוא נצר למשפחת אצילים או אריסטוקרטים, אז זה הכלב הנכון. כנראה הגזע הכי אלגנטי שיש. אין עוד סוגי כלבים רבים עם פרווה רכה, ארוכה ומבריקה כמו שלו. אבל חשוב שתבינו: “יחד על הכח באה האחריות” הפרווה לא מטפחת את עצמה ולכן יש לסרק את הכלב אחת ליום על מנת שלא יוצרו קשרים ולדאוג למקלחת הגונה פעם בחודש. כלבים מסוג זה זוכים בלא מעט פרסים בתערוכות.

בדלינגטון טרייר

אחד הגזעים עם המראה כי לא שגרתי שקיים. יש כאלה שיאמרו שלא מדובר בכלב אלא בענן אחרים יחשבו שהוא דומה לכבשה בזכות פרוותו שמזכירה צמר. מדובר בגזע מהיר במיוחד בזכות מבנה גוף צר ורגליים ארוכות. כשתלכו איתו לגינת כלבים, אין ספק שהוא יהפוך לשיחת היום. טיפוח כלב כזה הוא לא עניין פשוט. הוא דורש דקות ארוכות של הברשה מידי יום וסירוק. כמו כן, בכל 2 חודשים יש לספר אותו אצל ספר מקצועי.

בריאר

שרירי, קשוח, גדול אבל בהחלט לא אחד מאותם הגזעים הכבדים. יש להם פרווה ארוכה ויפה. על תטעו, העובדה שהפרווה מכסה את עיניהם לא אומרת שהם לא רואים טוב- להפך, הם בעלי ראיה חדה במיוחד. אם חשוב לכם שהכלב יסתדר טוב במיוחד עם בני המשפחה, אז זהו אחד הגזעים הכי משפחתיים מכיוון שהוא יוצר קשר טוב עם בני הבית. הפרווה שלו מצריכה סירוק והברשה אבל אין כל צורך לרוץ כל חודשיים לספר מקצועי.

יורקשייר טרייר

לעומד הגזעים הקודמים, הוא ממש עכברון. מדובר בכלב קטנטן שמתאים בקלות לגידול בדירות ללא מרחב תמרון גדול. הוא נחשב לכלב אהוב ביוחד למי שאלרגי לפרווה כי זהו הגזע היחיד שמתאים להם. למעשה הפרווה שלו דומה לשיער אנושי ולכן הוא כלב אנטיאלרגי. יחד עם זאת, טלטלי הכלב דורשים טיפול קפדני. אם אתם רוצים להכניס אותו למשפחה, הקפידו לאצץ אותו כגור ולא ככלב בוגר. כמו כן, יש להקפיד שהילדים נזהרים איתו מכיוון שעצמותיו רגישות. כדי שליורשייר יהיה יותר נוח, בעלי כלבים רבים קושרים את שערו בגומיה. כמו כן, חשוב מאוד לסרק ולהבריש את כלב מידי יום, במיוחד עם אתם מוציאים אותו לפעילות כל יום, אחרת תאלצו להעביר את יומחים בהתרת קשרים בפרווה שלו.