4 דברים שכדאי לברר אם אתם מתעניינים בחופשות סקי

 

חודשי החורף, מהווים סיבה מצויינת לחובבי הקור לנצל את העונה ולצאת לשלל חופשות סקי. האופציה הזולה והקרובה היא כמובן לנצל את החרמון שהשנה זוכה לשלג רב, או לחילופין למי שרוצה ליהנות מחופשת סקי בנוסח קצת יותר אירופאי אך לא במחירים יקרים, כדאי לבדוק גם אתרי סקי קרובים כמו אנדורה שבספרד או בנסקו שבבולגריה. אז אם חופשות סקי הן העניין שלכם השנה , הנה כמה דברים שכדאי לבדוק לפני ההזמנה.

1. האם הטיסה ישירה לאתר הסקי או שדורשת מכם העברות נוספות (=כסף נוסף על העברות שתצטרכו להוציא)

חברות תעופה רבות מציעות חבילות סקי לחו”ל אך שזה מגיע לאותיות הקטנות מגלים שלמעשה הטיסה היא לעיירה ליד ואזור החופשה הוא בכלל במרחק של שעתיים נסיעה שתצטרכו גם לארגן לבד….מפה אתם יכולים להבין לבד את גודל הכאב ראש. לכן, מראש חפשו חבילה שכוללת טיסה, העברות, ובית מלון ודאגו גם שבית המלון נמצא בתוך אתר הסקי בהתאמה.

2. SKI PASS ואופציה להשכרת ציוד

יש רבים שמעולם לא יצאו לחופשת סקי וזו תהיה להם הפעם הראשונה. במיוחד בשביל נופשי חופשה לבנה שכאלו, חשוב לוודא כי החבילה שאתם לוקחים כוללת SKI PASS ואפשרות להשכרת ציוד. הסקי פס יאפשר לכם להכנס חופשי לאורך כל ימי החופשה לכל המסלולים והרכבלים ולעבור בכפר הנופש בחינם ובקלות ממסלול למסלול, ובנוסף לרוב יאפשר לכם גם להשכיר ציוד במקום עבור הסקי מבלי שתצטרכו להשקיע כסף רב בהתארגנות וקניית הציוד מראש.בנוסף, אם לא תאהבו את חווית הסקי, לא תתקעו עם כל הציוד הזה ותוכלו לעבור פשוט לבלות במסעדות או בספא הקיימים כמעט בכל אתר סקי שמכבד את עצמו.

3. אל תתפשרו על איכות המלון עצמו שבו תשהו

כל אתר סקי כמעט באירופה, בנוי במבנה של כפר נופש. ככזה, הוא יכול להכיל מספר בתי מלון וברמות דירוג שונות בהתאם לאופי הנופשים. יתכן שתמצאו בכפר נופש אחד אכסניות צנועות או בתי מלון מדרגה של 3 כוכבים ולצידן בתי מלון מפוארים המכילים כל טוב. וודאו שחבילת הנופש שאתם מזמינים כוללת בתוכה לינה במלון בדרגת תיירות טובה ומעלה כדי שתוכלו להינות מהחופשה שלכם לא פחות מחווית הסקי עצמה ואל תתפתו לחבילות זולות מדי.

4. סקי היא פעילות אתגרית – זכרו זאת בהקשר לביטוח הנסיעות שלכם

והכי חשוב, אל תשכחו ביטוח נסיעות הכולל כיסוי לחופשות סקי או פעילות אתגרי שנכלל במסגרתה גם סקי. אף חברת תעופה או חברת תיירות לא תמכור לכם חבילה הכוללת ביטוח נסיעות ולכן כדאי מבעוד מועד לבצע סקר שוק ולהבין באלו סכומים מדובר. גם פה זה שיקול שיכול להשפיע אם מדובר בביטוח יקר במיוחד.

מורדות ההרים, הפרה סקי והפסגות המושלגות כבר מחכים לכם. רק בחרו בחוכמה.

מרחבי הרשת:
יורם קראוס – מטפס הרים, כתבה באתר מאקו