קריינית רדיו

קריינית רדיו

 

ישנן אלפי בנות שחולמות לפתח קריירה של  קריינית רדיו, כשהחלום העיקרי הוא לקבל בסופו של דבר תוכנית שלמה של שעה ואפילו יותר רק לעצמן. תוכנית שבה הן יוכלו להשמיע את המוסיקה שהן אוהבות, שבה הן יוכלו לדבר ככל העולה על רוחן על איזה נושא שהן בוחרות.

תוכנית שבה הן בעצם המלכות שיכולות בעצם לעשות ככל העולה על רוחן.

הן חולמות שיהיה להן קהל מעריצים שילך ויגדל, מאזינים שינסו לדמיין איך קריינית הרדיו המסתורית הזאת, שקולה מהפנט וממכר, נראית בעצם בחיים האמיתיים.

בנות רבות חולמות להיות מפורסמות ולהגיע להרבה אנשים מבלי להיות שחקניות, דוגמניות או זמרות ואם יש להן קול איכותי, המקצוע של קריינית רדיו יכול להיות פתרון נפלא בעבורן.

הכלי היחיד שקריינית רדיו זקוקה לו הוא הקול שלה, אז אם החלום שלך להפוך להיות קריינית רדיו הוא אמיתי, אל תוותרי לפניי שתבדקי אם הקול שלך מתאים לקריינות או לא, הקול של קרייני הרדיו נשמע לעיתים אחרת ברדיו מאשר בשיחה פנים מול פנים, אז אם זה החלום שלך, הנושא בהחלט שווא ודורש בדיקה מקצועית.

קריינית רדיו צריכה גם לדעת כיצד לשחק עם הקול שלה, במיוחד עם היא מבצעת פרסומות שהן הרבה פעמים כמו הצגה שבה הקול משחק את התפקיד של הדמות.

קריינית רדיו צריכה לדעת כיצד לשנות את קולה בהתאם למצב או לנושא.

את מקצוע הקריינות ניתן ללמוד באוניברסיטה כחלק מלימודי תקשורת, או במוסדות פרטיים שיש להם קורסים בקריינות.

בקורסים אלו ניתנים בין השאר שיעורים מעשיים והקלטות באולפן אמיתי, כדי לראות ובעיקר לשמוע כיצד הקול שלך נשמע וכיצד את מתמודדת מול הטקסט שאותו את צריכה להעביר לקהל המאזינים.

קריינים רבים ואפילו קריינים מקצועיים חוששים מקריינות של חדשות ברדיו שקורת בזמן אמת ובה צריך להשתמש במילים מורכבות וגם לדווח על אירועים קשים תוך שמירה על קול יציב, בוטח ואמין, אבל קריינות מקצועית כמו של חדשות ברדיו נחשבת למקצוע מכובד ויוקרתי ולמדרגת קפיצה גבוהה מאוד מבחינה מקצועית.

אז אם את חולמת להפוך לקריינית רדיו, אל תהססי לנסות ולהגשים את החלום שלך, קודם כל עלייך לבדוק עם הקול שלך מתאים מבחינה רדיופונית לקריינות ואז לברר היכן הכי טוב לך ללמוד את הנושא בצורה מקצועית, משם הדרך פתוחה להגשמת חלומך, כי אין דבר שעומד בפני הרצון והכישרון.

מרחבי הרשת:

יורם קראוס – באתר יוטיוב
אודות יורם קראוס